Menu
Alışveriş Sepetiniz

Teslimat ve İade

Bahex Mobilya olarak %100 Güvenli ve başarılı alışverişi ana ilkemiz olarak belirtebiliriz bu kapsamda teslimat süreçleri ve iade koşullarına aşağıdaki detaylar üzerinden ulaşabilirsiniz.

1.0 TESLİMAT
1.1 Sitemizden sipariş verdiğiniz ürünlerin kredi kartı yada eft havale ile yapılan ödemesi muhasebe departmanımız tarafından onaylandıktan sonra siparişiniz işleme alınır.
1.2 Siparişinizin durumu "Onaylandı" olarak değiştirilir
1.3 Siparişinize ait belge fatura etiket ve dökümanlar hazırlanarak yazdırılır
1.4 Siparişinizin durumu "Ürünler Hazırlanıyor" olarak değiştirilir
1.5 Siparişinizdeki ürünler uzman ekiplerimiz tarafından raflardan alınarak ön hazırlık birimine iletilir
1.6 Ürünleriniz kargoda hasar görmeyecek şekilde Korumalı olarak paketlenir ve etiketleri üzerine yapıştırılır.
1.7 Bu Süreç genellikle 1 ile 3 iş günü kadar sürebilmektedir. Ortalama gönderim süremiz  36 Saattir.
1.8 Ürünleriniz MNG kargo ile Tüm Türkiye'ye gönderilir
* Mobil (ulaşılması zor) noktalara  gönderimler genellikle bir kaç gün daha uzun sürmekle birlikte Kinox Mutfak siparişi iptal etme hakkına da sahiptir.
1.9 24 saat içerisinde Birden fazla sipariş oluşturduysanız siparişleriniz birleştirilerek gönderimi sağlanır.

ÖNEMLİ BİLGİLENDİRME : KOCAELİ, İSTANBUL, SAKARYA, BURSA, YALOVA, BALIKESİR, İZMİR, MANİSA, AYDIN, MUĞLA illerine yoğunluk ve sevkiyat programına göre anlaşmalı olduğumuz Nakliye Firmaları ile ürünlerinizi teslim edebiliriz. bu süreç teslimatta 2 - 9 günlük zaman dilimlerini kapsayabilir ancak ürünleriniz size hasarsız olarak ulaştırılır.

2.0 İPTAL ve İADE SÜRECİ

2.1 İptal : Siparişiniz kargoya teslim edilmeden önce iptal edebilirsiniz bu durumda siparişiniz geçersiz sayılarak tüm süreç durdurulur ve ödemeniz kartınıza yada eft/havale hesabınıza 1 ile 7 iş günü içerisinde geri iadesi sağlanarak süreç tamamlanmış olur.

2.2 İade Süreci : Ürünlerinizin kargoya verildikten sonra süreci kapsamaktadır. Bu durumda sipariş iptali gerçekleştirilemez, dilerseniz ürünlerinizi kargo görevlisinden teslim almayarak geri iade süreci başlatabilirsiniz.

2.3 Ürünleri teslim alma : Kargo ile adresinize gelen yada şubeden teslim aldığınız ürünlerin hasar görüp görmediğini kontrol etmeniz gerekmektedir, kolisi kutusu ambalajı bozulmuş yada hasar görmüş ürünleri tutanak tutturarak geri gönderiniz ve kabul etmeyiniz.

2.4 İade Süreci : Ürünlerinizi teslim aldıktan sonra 14 gün içerisinde geri iade hakkınız otomatik olarak başlayacaktır.

2.5 İade : Sağlık ve Hijyen kuralları gereği kullanılmış, test edilmiş, gıda veya sıvı ile teması bulunan, etiket ambalaj kutu ve diğer belge ve özellikleri yırtılan sökülen ürünler yeniden satılabilirliğini yitireceği için maalesef iadeleri kabul edilmemektedir.

3.0 CAYMA HAKKI
3.0.1. ALICI; mesafeli sözleşmenin mal satışına ilişkin olması durumunda, ürünün kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa teslim tarihinden itibaren 14 (on dört) gün içerisinde, SATICI’ya bildirmek şartıyla hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin ve hiçbir gerekçe göstermeksizin malı reddederek sözleşmeden cayma hakkını kullanabilir. Hizmet sunumuna ilişkin mesafeli sözleşmelerde ise, bu süre sözleşmenin imzalandığı tarihten itibaren başlar. Cayma hakkı süresi sona ermeden önce, tüketicinin onayı ile hizmetin ifasına başlanan hizmet sözleşmelerinde cayma hakkı kullanılamaz. Cayma hakkının kullanımından kaynaklanan masraflar SATICI’ ya aittir. ALICI, iş bu sözleşmeyi kabul etmekle, cayma hakkı konusunda bilgilendirildiğini peşinen kabul eder.
3.0.2 Cayma hakkının kullanılması için 14 (ondört) günlük süre içinde SATICI' ya iadeli taahhütlü posta, faks veya eposta ile yazılı bildirimde bulunulması ve ürünün işbu sözleşmede düzenlenen "Cayma Hakkı Kullanılamayacak Ürünler" hükümleri çerçevesinde kullanılmamış olması şarttır. Bu hakkın kullanılması halinde, 
a) 3. kişiye veya ALICI’ ya teslim edilen ürünün faturası, (İade edilmek istenen ürünün faturası kurumsal ise, iade ederken kurumun düzenlemiş olduğu iade faturası ile birlikte gönderilmesi gerekmektedir. Faturası kurumlar adına düzenlenen sipariş iadeleri İADE FATURASI kesilmediği takdirde tamamlanamayacaktır.)
b) İade formu,
c) İade edilecek ürünlerin kutusu, ambalajı, varsa standart aksesuarları ile birlikte eksiksiz ve hasarsız olarak teslim edilmesi gerekmektedir.
d) SATICI, cayma bildiriminin kendisine ulaşmasından itibaren en geç 10 günlük süre içerisinde toplam bedeli ve ALICI’yı borç altına sokan belgeleri ALICI’ ya iade etmek ve 20 günlük süre içerisinde malı iade almakla yükümlüdür.
e) ALICI’ nın kusurundan kaynaklanan bir nedenle malın değerinde bir azalma olursa veya iade imkânsızlaşırsa ALICI kusuru oranında SATICI’ nın zararlarını tazmin etmekle yükümlüdür. Ancak cayma hakkı süresi içinde malın veya ürünün usulüne uygun kullanılması sebebiyle meydana gelen değişiklik ve bozulmalardan ALICI sorumlu değildir. 
f) Cayma hakkının kullanılması nedeniyle SATICI tarafından düzenlenen kampanya limit tutarının altına düşülmesi halinde kampanya kapsamında faydalanılan indirim miktarı iptal edilir.

4.0 CAYMA HAKKI KULLANILAMAYACAK ÜRÜNLER
ALICI’nın isteği veya açıkça kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan ve geri gönderilmeye müsait olmayan, iç giyim alt parçaları, mayo ve bikini altları, makyaj malzemeleri, tek kullanımlık ürünler, çabuk bozulma tehlikesi olan veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan mallar, ALICI’ya teslim edilmesinin ardından ALICI tarafından ambalajı açıldığı takdirde iade edilmesi sağlık ve hijyen açısından uygun olmayan ürünler, teslim edildikten sonra başka ürünlerle karışan ve doğası gereği ayrıştırılması mümkün olmayan ürünler, Abonelik sözleşmesi kapsamında sağlananlar dışında, gazete ve dergi gibi süreli yayınlara ilişkin mallar, Elektronik ortamda anında ifa edilen hizmetler veya tüketiciye anında teslim edilen gayrimaddi mallar, ile ses veya görüntü kayıtlarının, kitap, dijital içerik, yazılım programlarının, veri kaydedebilme ve veri depolama cihazlarının,  bilgisayar sarf malzemelerinin, ambalajının ALICI tarafından açılmış olması halinde iadesi Yönetmelik gereği mümkün değildir. Ayrıca Cayma hakkı süresi sona ermeden önce, tüketicinin onayı ile ifasına başlanan hizmetlere ilişkin cayma hakkının kullanılması da Yönetmelik gereği mümkün değildir.
Kozmetik ve kişisel bakım ürünleri, iç giyim ürünleri, mayo, bikini, kitap, kopyalanabilir yazılım ve programlar, DVD, VCD, CD ve kasetler ile kırtasiye sarf malzemeleri (toner, kartuş, şerit vb.) iade edilebilmesi için ambalajlarının açılmamış, denenmemiş, bozulmamış ve kullanılmamış olmaları gerekir.